Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
czwartek,22 kwietnia
Imienieny:
Kaja, Leon, Łukasz
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Inwestycja- „Lipowy gościniec – ekomuzeum i wiejski plac rekreacji we wsi Krzykosy”
obrazek
27 października 2012 roku na terenie Gminy Kłodawa dokonano uroczystego odbioru inwestycji pod nazwą „Lipowy gościniec – ekomuzeum i wiejski plac rekreacji we wsi Krzykosy”, która została zrealizowana w okresie od 26 czerwca 2012 roku do 1 września 2012 roku na podstawie umowy Nr DR 201/2012 zawartej w dniu 26 czerwca 2012 roku pomiędzy Województwem Wielkopolskim a Gminą Kłodawa. Miejscem realizacji zadania był teren przy świetlicy wiejskiej w sołectwie Krzykosy. Zadanie było współfinansowane ze środków Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu Wielkopolska Odnowa Wsi.

• Zrealizowane w ramach projektu działania to:
1. Utworzenie ekomuzeum poprzez wyremontowanie i zagospodarowanie starej podziemnej piwniczki znajdującej się na terenie przy świetlicy wiejskiej.
2. Zagospodarowanie i uporządkowanie terenu przy świetlicy wiejskiej poprzez wymianę ogrodzenia, ułożenie alejek spacerowych, wykonanie trawników i klombów.
3. Utworzenie strefy sportowo – rekreacyjnej poprzez montaż zakupionych elementów małej architektury: urządzeń na plac zabaw, altany z grillem, ławek, stojaka na rowery oraz gablot informacyjnych, zagospodarowanie terenu na plac do gry w koszykówkę.
4. Organizacja lipowej biesiady.
W ramach realizacji zadania w pracach uczestniczyli mieszkańcy sołectwa i okolicznych miejscowości, świadcząc tym samym wkład pracy własnej, zgodnie z treścią złożonego wniosku i podpisanej umowy o dofinansowanie.
I. W ramach wkładu pracy własnej wypracowano łącznie 2.616 roboczogodzin o wartości ogółem brutto: 48.265,20 zł.
II. W ramach wkładu własnego w postaci pracy sprzętu wypracowano łącznie 90 roboczogodzin sprzętem o wartości ogółem: 5.535,00 zł brutto.
III. W ramach wkładu własnego rzeczowego wniesiono materiał na wykonanie piaskownicy oraz materiał roślinny. Wartość tego wkładu to kwota: 4.600,00 zł.
Całkowita wartość projektu wyniosła: 109.100,19 zł, w tym kwota dofinansowania: 40.000,00 zł, wkład własny – finansowy, czyli Fundusz Sołecki Krzykos: 10.699,99 zł, wkład własny – niefinansowy (praca mieszkańców, praca sprzętu oraz wkład rzeczowy): 58.400,20 zł.
Dzięki realizacji projektu nastąpiło pobudzenie aktywności mieszkańców do dbałości o swoje otoczenie, a także podniesienie standardu życia na wsi dzięki stworzeniu „lipowego gościńca”. Uzyskane efekty podnoszą atrakcyjność turystyczną Krzykos i okolic oraz pozwalają zaspakajać potrzeby społeczne i kulturalne lokalnej społeczności. Jest to przykład „prawdziwej” odnowy wsi. [ w: http://klodawa.eu/zycie-w-klodawie/aktualnosci/1073-kodawa-odnow-wsi-stoi.html]

DLA CIEKAWYCH : http://www.funduszesoleckie.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=528&Itemid=87
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ